Kuka: Atje ku çmohen vlerat e sportit e jo ndryshe!

Xhudo

Kuka: Atje ku çmohen vlerat e sportit e jo ndryshe!

Më: 5 prill 2022 Në ora: 13:15
Kuka: Atje ku çmohen vlerat e sportit e jo ndryshe!

Selektori i Kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, mburret me xhudistet e tij, të cilat në secilën garë po e lartësojnë shtetin e Kosovës.  

“Sot festojnë ditëlindjen Loriana Kuka dhe Flaka Loxha!
Ju uroj 100 vite të lumtura.

Loriana  me medalje në Botëror e dy medalje në Evropian radhitet me suksese menjeher pas 3 Kanpioneve Olimpike në sportin e Kosovës.

Ka titullin edhe të Kampiones Evropiane U23.
Kjo info për korrektësi …

Flaka Loxha fituese e medaljeve në dy Kampionate Evropiane U21 dhe U23.

Xhudo me medalje flet!

Vetëm me medalje dhe suksese.

Së shpejti një vlerësim për xhudon e Kosovës nga Institucionet ndërkombëtare sportive …
Atje ku çmohen vlerat e sportit e jo ndryshe!”,
- ka shkruar Kuka në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat