BE i KOK-ut merr këtë vendim për lëndimin e Nora Gjakovës

Xhudo

BE i KOK-ut merr këtë vendim për lëndimin e Nora Gjakovës

Më: 22 prill 2022 Në ora: 14:55
Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK)

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), nën udhëheqjen e presidentit Ismet Krasniqi ka mbajtur sot mbledhjen e 12-të, në të cilën u biseduan për pika të ndryshme të rendit të ditës.

Në këtë mbledhje u diskutua për mundësitë e ndryshme të udhëtimit të ekipit tonë për në Lojërat Mesdhetare Oran 2022, që zhvillohen nga 25 qershori deri më 6 korrik.

Po ashtu, u vendos që komisionet përkatëse të nisin përgatitjet për Ditën dhe Javën Olimpike 2022, si dhe Ditën Ndërkombëtare të Sportit dhe Ambientit 2022.

Ndërkaq, vendimi më i mirë që u morr nga kjo mbledhje ishte përkrahja me 3,000 euro për mbulimin e shpenzimeve të operimit të së artës olimpike, Nora Gjakova.

Në anën tjetër, në këtë mbledhje u vendos që xhudistja Flaka Loxha të dërgohet për rekomandim për shpërblim në Ministrinë për Kulturë, Rini e Sport, pas suksesit në Kampionatin Evropian U-23.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat