Driton Kuka: Laura - potencial i madh për Lojëra Olimpike

Xhudo

Driton Kuka: Laura - potencial i madh për Lojëra Olimpike

Nga: Kemajl Goca Më: 30 prill 2022 Në ora: 17:33
Laura Fazliu

Xhudistja Laura Fazliu është nënkampione evropiane në kategorinë – 63 kg. 

Ajo sot shkëlqeu në Sofje të Bullgarisë, duke fituar medaljen e argjendtë në Kampionatin Evropian.
Driton Kuka, trajneri më i mirë në botë e Evropë, selektori i Kombëtares së Kosovës, tregon de ku ishte arma më e fortë e Laurës, e cila sot bëri mrekullinë.  

“Laura sot demonstroj përgatitje superiore. 

Image

Driton Kuka, Laura Fazliu dhe Majlinda Kelmendi

Teknikat e saja dhe gardi ishin ne nivel kulminant.

Potencial i madh për Lojëra Olimpike”, thotë Kuka për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Dje, Distria Krasniqi u stolis me medalje të bronztë në kategorinë – 52 kg.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat