Kuka në datëlindjen e Majlinda Kelmendit: E dominove botën për 10 vite, krenar me ty

Xhudo

Kuka në datëlindjen e Majlinda Kelmendit: E dominove botën për 10 vite, krenar me ty

Më: 9 maj 2022 Në ora: 10:43
Kuka në datëlindjen e Majlinda Kelmendit: E dominove botën për 10 vite, krenar me ty

Xhudistja me famë botërore Majlinda Kelmendi feston sot datëlindjen e saj.

Ajo është xhudistja më e suksesshme e Kosovës duke arritur suksese të jashtëzakonshme në garat evropiane dhe botërore.

Në këtë datë të rëndësishme për Kelmendin, trajneri i saj Driton Kuka ka thënë se ajo e ka gëzuar më shumë se kushdo tjetër popullin shqiptar pas çlirimit të vendit tonë duke e dominuar botën për 10 vite me trofe të shumtë.

Gjatë karrierës së saj, Majlinda Kelmendi është shpallur katër herë Kampione e Evropës, dy herë Kampione e Botës dhe një herë Kampione Olimpike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat