​Kuka: E turpshme që ne si popull të jemi të robëruar në mes të Evropës

Xhudo

​Kuka: E turpshme që ne si popull të jemi të robëruar në mes të Evropës

Më: 23 qershor 2022 Në ora: 10:41
Driton Kuka

Trajneri i Xhudos Driton Kuka ka shprehur indinjatën e tij për faktin se Kosova vazhdon të mbetet pa liberalizim të vizave.

Duke përmendur sukseset e mëdha që Kosova ka arritur përmes sportit, e posaqërisht përmes xhudos nëpër botë, Kuka përmes një statusi në “Facebook”, ka thënë se është e turpshme e irrituese që ne si popull të jemi të robëruar në mes të Evropës.

Ky është shkrimi i plotë i Driton Kukës në profilin e tij në “Facebook”:

Për një ditë të mirë miq …

Po e ripostoj pamjen pas Lojërave Olimpike në Sportin e xhudos!

Shteti me më pak se 2 milionë banorë që gjendet në zemër të Evropës shteti ynë ishte numër 1 prej krejt shteteve Evropiane!

Tregon se këndej ka vlera sa të dush por …

Evropa po diskriminon Kosovën me mos liberalizim të vizave, shteti i vetëm në Evropë!

Po shpresoj që sot të kemi ndonjë lajm pozitiv edhe pse personalisht s’po besoj.

Krejt arsyetimet që po mundohen mi jep shtete hezituese si Franca, Holanda e ndonjë tjetër aspak nuk qëndrojnë!

E turpshme e irrituese që ne si popull të jemi të robëruar në mes të Evropës!

Stop diskriminimit të Kosovës, u bë shumë!

Leni fëmijët tanë të lëvizin lirshëm si krejt fëmijët e çdo shteti tjetër Evropian!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat