Erza e pafat, eliminohet

Xhudo

Erza e pafat, eliminohet

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 12:44
Dhjetë minuta luftë

(E plotësuar) - Xhudistja Erza Muminoviq nuk ka arritur të vazhdojë garimin për medaljen e bronztë përmes repesazhit.

Ajo pësoi humbje nga tuniziania, Oumaima Bedioui, kategoria -48 kg.

Pas pak garon Flaka Loxha, në repesazhin e -57 kg.

Xhudistja e Kosovës, Erza Muminoviq, e nis mbarë garimin në Lojërat Mesdhetare Oran 2022.

Ajo mundi me ippon turken, Gulkader Senturk, pas një lufte që zgjati mbi 10 minuta.

Erza është kualifikuar në çerekfinale të kategorisë -48 kg.

Erza shkëlqeu në përballjen e parë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat