Flaka Loxha është një fitore larg medaljes së bronztë

Xhudo

Flaka Loxha është një fitore larg medaljes së bronztë

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 14:23
Loxha

(E plotësuar) - Flaka Loxha është një fitore larg medaljes së bronztë në LM Oran 2022.

Xhudistja jonë mundi me ippon spanjollen, Maria Ruiz, në raundin e parë të repasazhit, kategoria -57 kg.

I urojmë fat dhe sukses Flakës në luftën për medaljen e bronztë ndaj turkes, Hasret Bozkurt. Forca Flaka.

Flaka Loxha ndalet në çerekfinale, ndërsa garimin për medalje të bronztë e vazhdon përmes repasazhit të kategorisë -57 kg.

Xhudistja jonë pësoi humbje nga italiania, Giulia Caggiano.

Loxha luftoi por nuk ia ndali.

Ajo tani kërkon medlaje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat