Distria e Flaka, krenaria e Kosovës! Çfarë thotë ministria e sportit? 

Xhudo

Distria e Flaka, krenaria e Kosovës! Çfarë thotë ministria e sportit? 

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 19:44
Distria e Flaka, krenaria e Kosovës!

Xhudistja Distria Krasniqi, kampione në kategorinë – 52 kg në Lojërat Mesdhetare dhe Flaka Loxha fituese e medaljes së bronztë (-57 kg), vashat që bënë krenarë Kosovën dhe i sollën medaljet e para nga Lojërat Mesdhetare – Oran 2022 në Algjeri. 

“Medalje e artë për Kosovën.

Krenari pa fund. Distria jonë përsëri e artë.

Xhudistja i ka sjell Kosovës medaljen e parë, dhe atë të artë nga Lojërat Mesdhetare Oran 2022. Ajo mundi në finale kroaten, Ana Viktorija, Puljiz. 

Urime Distrias, Federatës së Xhudos së Kosovës dhe gjithë Kosovës.

Edhe një medalje tjetër nga Lojërat Mesdhetare në Oran të Algjerisë. 

Xhudistja jonë Flaka Loxha fitoi të bronztën, pas fitores ndaj turkes Hasret Bozkurt, kategoria -57 kg.

Urime Flaka. Pa fund të lumtur për suksesin dhe punën tuaj. Gjithmonë krenarë me ju!”, uron ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat