Arbër Kullashi eliminohet

Xhudo

Arbër Kullashi eliminohet

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 12:30
Arbër Kullashi

Arbër Kullashi i ka dhënë fund shumë herët eksperiencës në Lojërat Mesdhetare.

Xhudisti i Kosovës është eliminuar qysh në rrethin e parë të garës që po mbahet në Oran të Algjerisë.

Ai garoi në kategorinë deri në 81 kilogramë ndërsa humbi me ippon nga algjeriani Aghiles-Imad Benazoug.

Kullashi ishte kundërshtar i denjë i Benazoug, i cili e shfrytëzoi edhe mbështetjen e tifozit për ta përplasur në dysheme garuesin tonë.

Ndërkohë, sot do të garojnë edhe dy xhudistë kosovarë, Akil Gjakova dhe Laura Fazliu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat