Kosova renditet e para në këtë sport në Lojërat Mesdhetare!

Xhudo

Kosova renditet e para në këtë sport në Lojërat Mesdhetare!

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 18:13
Kosova

Kosova renditet e para në këtë sport në Lojërat Mesdhetare!

Dy medalje të arta dhe dy të bronzta është bilanci i ekipit në xhudo në Lojërat Mesdhetare që po zhvillohen në Oran të Algjerisë.

Distria Krasniqi dhe Laura Fazliu fituan medalje të arta, kurse Flaka Loxha dhe Akil Gjakova të bronztën.

Image

Renditja

Këto katër medalje, e kanë vendosur Kosovën në vendin e parë në Lojërat Mesdhetare sa i përket sportit të xhudos.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat