Driton Kuka reagon: Jeta josportive, konsumimi i alkoolit...

Xhudo

Driton Kuka reagon: Jeta josportive, konsumimi i alkoolit...

Nga: K.G. Më: 7 korrik 2022 Në ora: 11:36
Driton Kuka

Trajneri më i mirë në botë në xhudo, Driton Kuka, reagon përmes një shkrimi, në lidhje me dukuri të fundit në sportin e Kosovës.

Kuka ka një mesazh të qartë për të gjithë. 

“Xhudo po vazhdon me rritjen e rezultateve në fakt emra të rinj po dalin në skenë, rrjedhimisht sukseset po vazhdojnë me një kontinuitet!

Si trajner kur kam në duart e mia një talent zakonisht e di rrugën me ngrit drejt majave evropiane, botërore e Olimpike por …
Lëndimet, rrjetet sociale, jeta josportive që përfshin qëndrimin deri vonë, besa edhe shisha e konsumimi i alkoolit tashmë janë ba penguesit kryesor të rritjes në nivele Kulminante!

Një problem i ri që s’ka ekzistuar në të kaluarën është që gjeneratat e reja më pak po bëjnë sport për prezantim dinjitoz të vendit e popullit e më shumë për interesa personale e materiale!
Kjo po del tash problemi kryesor!

Gjenerata tjera, mentalitet tjetër”, ka shkruar Kuka në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat