Shpat Zekaj i kthehet medaljeve, i artë në kategorinë 100 kg! Befasuan Muhamedin Veseli dhe Debora Gjakova

Xhudo

Shpat Zekaj i kthehet medaljeve, i artë në kategorinë 100 kg! Befasuan Muhamedin Veseli dhe Debora Gjakova

Më: 16 korrik 2022 Në ora: 19:03
Shpati Zekaj i kthehet medaljeve, i artë në kategorinë 100 kg! Befasuan Muhamedin Veseli dhe Debora Gjakova

Xhudistë dhe xhudistet e kombëtares së Kosovës, treguan vlerat e tyre në Kampionatin Ballkanik që u mbajt në Bullgari dhe në Grand Prix në Zagreb. 

Driton Kuka, selektor i Kosovës, është i kënaqur me sukseset  e garuesve të tij.  

“Shpat Zekaj i kthehet medaljeve, i artë në kategorinë 100 kg!

Një ditë e nisur jo mirë por në fund të ditës erdh medalja e artë!

E nisi me një performansë të dobët Laura në Zagreb dhe ishte befasi për të keq!

Në Bullgari Loriana e Erza kandidate për të artat s’ishin në nivel.
Erza përfundoj e dyta e Loriana e treta.

Në ditë jo të mirë ishte edhe Riosi.

Dardani u stolis me medalje të bronztë por realisht kishte potencial për të artën.

E në fund fjalë të mira për Muhamedin Veseli dhe Debora Gjakovën.

Këta dy shkuan si autsajderë por fituan medalje dhe ishin befasia e këndshme e Kampionatit Ballkanik.

Në fund fare Shpati dominoj në të gjitha luftat dhe u kurorëzua me titullin Kampion Ballkanik!

Në total një e artë një e argjendtë e katër të bronzta  gjithsejt 6 medalje.

Me ekipin ishin Meli  Zeka dhe Cuki Veseli”, ka shkruar Kuka në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat