Veseli pëson humbje

Xhudo

Veseli pëson humbje

Më: 26 korrik 2022 Në ora: 15:18
Veseli pëson humbje

Muhamedin Veseli, garoi sot në kategorinë -60 kg të garave të xhudos në Festivalin Olimpik Evropian për EYOF 2022 Banska Bystrica.

"Xhudisti ynë u mund nga italiani Manuel Parlati, pas tri vërejtjeve (shido) të marra nga gjyqtarët, vendim ky që e la të dëshpëruar garuesin tonë.

I urojmë më shumë fat Veselit në garat e ardhshme ndërkombëtare.

Nesër garon Muharrem Hyseni (-66 kg)", shkruan në faqen KOK-ut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat