Xhudistët tanë në Japoni

Xhudo

Xhudistët tanë në Japoni

Nga: K. G. Më: 19 prill 2023 Në ora: 14:20
Xhudistët tanë

Xhudoja është krenari e Kosovës dhe e gjithë kombit shqiptar. 

Xhudo synon rezultate kulmore në secilën garë ndërkombëtare.

Selektori i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, thotë se disa garues po qëndrojnë në Japoni.

“Dardani, Blini dhe Andi me Felipen po qëndrojnë në Japoni, ku do të jenë për 2 javë stërvitje!

Atje po kaliten për të ardhmen e ndritur të sportit më të suksesshëm të vendit tonë!

Sot stërvitja me garues të nivelit të lartë të Japonisë!”, njofton Kuka.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat