​Kuka: Sukseset e njëpasnjëshme bënë që Distria të renditet si e para e botës

Xhudo

​Kuka: Sukseset e njëpasnjëshme bënë që Distria të renditet si e para e botës

Më: 15 maj 2023 Në ora: 11:24
Driton Kuka.

Xhudistja e Kosovës, Distria Krasniqi është shpallur si xhudistja më e mirë në botë në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Për suksesin e saj, ka folur trajneri Driton Kuka. Ai ka thënë për KosovaPress se shpallja e Krasniqit si më e mira në botë vjen pas sukseseve të njëpasnjëshme të saj në garat ndërkombëtare.

“Distria pas Tokios doli në kategori të re dhe ka një vazhdimësi rezultatesh. Në dhjetor ishte e artë në World Masters e mandej e artë në Grand Slamin e Parisit e shumë medalje të tjera.

Së fundmi ne Botëror u radhit e pesta dhe gjithë këto bëjnë që pikët e saj në gara ta rendisin në krye te ranglistës Botërore në kategorinë 52 kilogramë”, ka thënë Kuka për KP.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat