Driton Kuka reagon pas keqpërdorimit të emrit të tij

Xhudo

Driton Kuka reagon pas keqpërdorimit të emrit të tij

Më: 22 maj 2023 Në ora: 00:31
Driton Kuka

Trajneri i njohur i xhudos, Driton Kuka, ka reaguar ndaj një audio të publikuar ku pretendohet se ishte zëri i tij.

Në atë audio është paraqitur një person në emrin e Kukës duke folur me një grua.

Kuka, përmes një reagimi në llogarinë e tij në “Facebook”, bëri të ditur se personin në fjalë e ka paraqitur në organet e drejtësisë.

Image

Kuka: Kushdo që e njeh personin në foto ta informoj që do përballet me drejtësi

Reagimi i plotë nga Kuka (pa ndërhyrje):

“Reagim publik!

Ky njeri qe po e postoj më poshtë ka postuar në fb të tij një audio që është realizuar nga një njeri që ishte i njohur për hajgaret e tij në tel në emër të njerëzve të ndryshem!

E kishte ba një thirrje telefonike në emër timin tash e 15 vite më parë.

Po e postoj audion në të cilën ky njeri më poshtë i është referuar që e kam ba unë me të cilën shihet për çka bahet fjalë!

Për më tepër kam lajmëruar organet e drejtësisë për rastin!

Mu desht të reagoj publikisht dhe kushdo që e njeh personin në foto ta informoj që do përballet me drejtësi për shpifje dhe fyerje!”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat