Erza Muminoviq eliminohet në rrethin e dytë të Grand Prix

Xhudo

Erza Muminoviq eliminohet në rrethin e dytë të Grand Prix

Më: 25 maj 2023 Në ora: 13:26
Erza Muminoviq

Erza Muminoviq është eliminuar në rrethin e dytë të Grand Prix të Austrisë.

Xhudistja u mposht nga garuesja e Azerbajxhanit, Gultaj Mammadaliyeva.

Parapraksht, në rrethin e parë Muminoviq e mposhti austriaken Carina Klaus-Sternëieser në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Ndërkaq, në kategorinë deri në 63 kilogramë do të garojë Laura Fazliu, e cila rrethin e parë e kaloi pa luftë, ndërsa në atë të dytë do të ketë punë me fituesen e duelit Momo Tatsukaëa – Sara Lisciani.

Kosova po përfaqësohet në Grand Prix të Austrisë me gjashtë garues.

Krahas Erzës dhe Fazliut, në këtë garë po marrin pjesë edhe Flaka Loxha, Loriana Kuka, Akil Gjakova dhe Shpat Zekaj, ndërsa kampionet olimpike, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kanë pushuar në këtë turne.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat