Blin Kuka lufton për medaljen e bronztë

Xhudo

Blin Kuka lufton për medaljen e bronztë

Më: 28 korrik 2023 Në ora: 15:05
Blin Kuka

Blin Kuka është shumë afër të shkruaj historinë për xhudon e Kosovës dhe të fitojë medaljen e parë për ekipin tonë në EYOF Maribor 2023.

Xhudisti ynë (-90 kg) do të luftojë për medaljen e bronztë, pas rrugëtimit të suksesshëm në repesazh.

Raundin e parë e kaloi pa luftë, në të dytin u ndal nga Aslan Kotsoev, i cili më pas i mundësoi repesazhin.

Kuka shënoi dy fitore, ndaj letonezit, Nikita Afanasjevs dhe portugezit, Danilo Storozhuk, të dyja me ippon.

Për të bronztën garon me spanjollin, Perez Ramirez, prej orës 17:00.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat