Ambasadori britanik në Pejë: Jam i kënaqur që pavarësisht borës, shumë njerëz po dalin në votime

Zgjedhjet 2021

Ambasadori britanik në Pejë: Jam i kënaqur që pavarësisht borës, shumë njerëz po dalin në votime

Më: 14 shkurt 2021 Në ora: 11:33
Nicholas Abbott

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, ka treguar se sot ka vizituar qytetin e Pejës duke vëzhguar se si po ecë procesi i votimit atje.

Abott ka thënë se përkundër borës dhe motit të ftohtë njerëz të shumtë në Pejë i janë drejtuar kutive të votimit.

“Ndalesa ime e parë në ditën e ngarkuar të vëzhgimit të zgjedhjeve, përkundër borës.

Isha i kënaqur të shihja kaq shumë njerëz që votonin në Pejë”, ka shkruar Abott.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat