Kaq vota kanë marrë Osmani, Hoti, Hoxhaj, Haradinaj dhe Limaj në Obiliq

Zgjedhjet 2021

Kaq vota kanë marrë Osmani, Hoti, Hoxhaj, Haradinaj dhe Limaj në Obiliq

Më: 16 shkurt 2021 Në ora: 19:15
Ilustrim

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar Formularët e Përputhjes së Rezultateve në 34 vendvotimet në komunën e Obiliqit.

Sipas KQZ-së e dyta në listën e Lëvizjes Vetëvendosje Vjosa Osmani, ka marrë 4 mijë e 278 vota.

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministër Avdullah Hoti, në Obiliq ka marrë 799 vota.

E ai i Partisë Demokratike të Kosovës Enver Hoxhaj, ka marrë 868 vota.

Ndërkaq Ramush Haradinaj, që në këto zgjedhje tha se është kandidat për president ka marrë 1 mijë e 26 vota.

Fatmir Limaj, këtu mori vetëm 80 vota.

Image
Votat
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat