Vrasja e çiftit Pasho, i biri ekstradohet nga Zvicra në Itali

Zvicra

Vrasja e çiftit Pasho, i biri ekstradohet nga Zvicra në Itali

Më: 19 maj 2021 Në ora: 16:31
Shpëtim dhe Teuta Pasho

Taulant Pasho, djali i Shpëtim dhe Teuta Pasho, çiftit që u masakrua dhe trupat e të cilëve u gjetën dhjetorin e vitit të kaluar në 4 valixhe, është ekstraduar nga Zvicra në Itali.

Ekstradimi i cili është bërë me kërkesë të posaçme nga Prokuroria e Firences dhe është pranuar nga autoritet zvicerane, nuk ka të bëjë me hetimin për vrasjen e çiftit Pasho, po me një dënim prej 3 vitesh dhe 4 muajsh, pasi është kapur me 6 kilogram hashash në një garazh në Firence.

Për këtë vepër penale Taulant Pasho u arrestua në flagrancë në 11 qershor të vitit 2016, ndërkohë që dënimin e formës së prerë gjykata e ka marrë më 9 dhjetor të vitit 2019 .

Pasho, i cili tani është duke vuajtur dënimin në burgun Como, u arrestua në Zvicër disa ditë më parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat