Publikohet videoja shokuese: Boshnjaku e bën për spital serbin midis rrugës në Lucern të Zvicrës

Zvicra

Publikohet videoja shokuese: Boshnjaku e bën për spital serbin midis rrugës në Lucern të Zvicrës

Nga: M.L. Më: 22 gusht 2021 Në ora: 22:31
Foto nga vendi i ngjarjes

Skena të perëndimit të egër kishte të premten në mbrëmje në Emmenbrücke LU. Përplasen grupet armike. Një serb i pambrojtur 53vjeçar i ulur në makinë rrihet dhe plagoset rëndë, ai duhet të dërgohet në spital, shkruan blick.ch përcjell “Bota sot”. I dyshuari kryesor është një boshnjak 33 vjeç.

Disa njerëz rrahën një person që ishte ulur në makinën e tij. Një bandit shkon rreth makinës, duke u përpjekur ta tërheqë viktimën nga makina e vogël përmes derës së pasagjerit. Burri në makinë ndoshta ka frikë për minuta të tëra. Në fund, njëri prej banditëve arrin ta tërheqë viktimën nga makina, ku personi i shtrirë në tokë rrihet me grushte dhe goditet.

Pjesëmarrësit e tjerë në trafik përdorin sirenat. Dy gra dalin jashtë, por nuk guxojnë të ndërhyjnë.

Më shumë nga Emmenbrücke

Skena e perëndimit të egër u zhvillua të premten në mbrëmje në Gerliswilstrasse në Emmenbrücke LU. Një shitës vendas thotë: “Ishte rreth orës 18:00 kur vura re grindjen. Unë punoja, kështu që nuk mund të ndërhyja. Policia erdhi vetëm më vonë". Ai nuk e di se për çfarë ishte sulmi i dhunshëm.

Mosmarrëveshje midis "grupeve të ndryshme"

Simon Kopp, zëdhënës i policisë së kantonit Lucern, konfirmoi për Blick se kishte një grindje të premten në mbrëmje. Shoferi i makinës, një serb (53), më pas u dërgua në spital me shërbimin e ambulancës.

"Njerëz të tjerë u dërguan në stacionin policor për t'u marrë në pyetje, por askush nuk u arrestua," tha Kopp.

Ishte një mosmarrëveshje "midis grupeve të ndryshme". Me sa duket, përleshja duket se ka një histori - kjo tani është duke u hetuar.

Sipas policisë, i dyshuari kryesor është një boshnjak (33). Dy persona të tjerë më pas u intervistuan si dëshmitar.

Videon nga ngjarja mund ta shihni këtu

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat