“Prehu në paqe o yll”/ 28-vjeçarja nga Kamenica vdes në një aksident në Zvicër

Zvicra

“Prehu në paqe o yll”/ 28-vjeçarja nga Kamenica vdes në një aksident në Zvicër

Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 08:39
Fjoralba Kallaba

Një rast tragjik ka ndodhur në Zyrih të Zvicrës, ku një 28-vjeçare me nga Kosova, humbi jetën pasi u godit nga një makinë.

Bëhet e ditur se viktima është Fjoralba Kallaba, nga Kamenica e Kosovës.

Një familjar i saj, në Facebook ka shkruar se nuk ka fjalë që shpreh dhimbjen për humbjen e saj.

“Mbrëmë u shua një dritë kushërira ime Fjoralba Kallaba ndërroi jetë aksidentalisht mbrëmë në ZH Zvicër në moshën 28 vjeqare! Prehu në paqe o YLL , o e hareshmja jonë. Nuk kemi fjalë si familjarë të shprehim dhimbjen që kemi për ty o engjull…! Ngushëllime prindërve Bajrushit e Nerxhivanes, vëllezërve Migjenit, Luigjit, Flamurit të Fjoralbës si dhe gjithë familjarëve”, ka shkruar ai.

Mediat në Zvicër bën të ditur se shkaku i plagëve të marra nga goditja e veturës, 28-vjeçarja ka vdekur në vendin e ngjarjes.

Policia është duke e hetuar aksidentin dhe kërkuar dëshmitarë lidhur me të.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat