“Ata u hodhën nga kati i 7-të”/ 4 të vdekur, 1 i plagosur rëndë në Montreux VD të Zvicrës

Zvicra

“Ata u hodhën nga kati i 7-të”/ 4 të vdekur, 1 i plagosur rëndë në Montreux VD të Zvicrës

Nga: M.L. Më: 24 mars 2022 Në ora: 11:16
Gjithashtu një person ka mbetur i plagosur rëndë. Pesë personat ishin hedhur nga kati i 7-të i një banese. Nuk dihet ende pse.

Policia e kantonit Vaud raporton se katër persona u gjetën të vdekur në Montreux VD të Zvicrws. Nuk dihen ende rrethanat e tragjedisë, shkruan blick.ch transmeton “Bota sot”.

Në Montreux VD, pesë persona u hodhën nga një ballkon. Katër vdiqën dhe një u plagos rëndë. Këtë e bën të ditur policia e Vaud në Twitter. Së pari ajo raportoi se pesë persona kishin vdekur. Drama ka ndodhur në një pallat pranë kazinosë. “Njerëzit u hodhën nga kati i 7-të i një ndërtese”, thotë një zëdhënës i policisë për Blick.

Image

"Të gjithë thonë se është një familje"

Sipas një dëshmitari që ka qenë i pranishëm në vendngjarje, personat kanë qenë të shtrirë në tokë pa këpucë, raporton agjencia e lajmeve SDA.

Banorja Rosa (66) thotë për Blick: “Unë jetoj në këtë zonë për 32 vjet, nuk kam përjetuar kurrë diçka të tillë. Sapo dëgjova policinë dhe më pas çfarë ndodhi, u desh të shkoja menjëherë në vendngjarje. Kuptova se ndoshta është dikush që njoh. Të gjithë thonë se është një familje”.

Fqinja e saj Katia (35): “Më zgjoi zhurma e policisë, e cila erdhi me nxitim me një numër të madh mjetesh emergjente. Ne kemi një grup WhatsApp me fqinjët dhe njerëzit menduan se kishte një bastisje në kazino."

Një hetim ka nisur dhe më shumë informacion pritet të jepen gjatë ditës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat