​Sportisti i vogël nga Truda e Prishtinës: Nuk mund të jetoj pa lojën e futbollit

Zvicra

​Sportisti i vogël nga Truda e Prishtinës: Nuk mund të jetoj pa lojën e futbollit

Nga: Skender Karaçica Më: 29 gusht 2022 Në ora: 22:39
Aron Shala

Aron Shala është nga fshati Trudë të Prishtinës,që tash sa vjet jeton me prindërit në shtetin e Zvicrës.Aroni e ka për pasion lojën e futbollit dhe,nuk ngurron të thotë me gjuhën e sportistit:Nuk mund të jetoj pa lojën e futbollit!

Talentin dhe pasionin për lojën e futbollit,sportisti i vogël nga Truda e Prishtinës tashti po e kurorëzon në Klubin FC Biberist,i cili e ka një traditë të gjatë të lojës së bukur të futbollit qysh nga viti 1908. 

​FC Biberist ku me uniformën e sportistit të vogël shqiptar nga Kosova,Aron Shala bën gara në fushën e fubollit me 22 skuadra të nivelit të juniorëve të rinj dhe në klubin më të madh në tërë kantonin e Solothemit në Zvicër

Në pushimet e verës në Kosovë,futbollsiti i vogël Aron Shala në Trudë të Prishtinës gjithnjë fliste para moshatorëve të vet për lojën e futbollit dhe,përmes fotografive të shumta në fushën e sportit,ai rrëfente pasionin e tij se krahas notave të mira në mësime,lojën e futbollit e ka pjesë të rritës së tij.

Në shkrimin tonë për shtypin e kohës dhe rubrikën e sportit,po dërgojmë shumë fotografi që flasin shumë se si Aron Shala shkëlqen në fushën e futbollit në të gjitha kantonet e shtetit të Zvicrës.

Aron Shala,kur të rritët do të luaj për Kosovën e tij...!

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat