Katër të vdekur nga rrëzimi i aeroplanit në Bregun e Fildishtë - Bota Sot
Katër të vdekur nga rrëzimi i aeroplanit në Bregun e Fildishtë

Afrika

E martë, 20 nëntor 2018

Katër të vdekur nga rrëzimi i aeroplanit në Bregun e Fildishtë

Më: 14 tetor 2017 Në ora: 13:37
Bregu i Fildishtë

Në aksidentin ajror që ka ndodhur sot pasi që një aeroplan është rrëzuar në deti, në afërsi të aeroportit në Bregun e Fildishtë, kanë humbur jetën të paktën katër persona.

Aeroplani është rrëzuar pranë qytetit Abixhan dhe është ndarë në disa pjesë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test