​Kurti e falënderon Merkelin, uron kancelarin e ri Olaf Scholz

Aktuale

​Kurti e falënderon Merkelin, uron kancelarin e ri Olaf Scholz

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 14:48
Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka falënderuar Angela Merkel për udhëheqjen e saj në Evropë dhe botë për gjatë 16 viteve si kancelare.

Ndërsa për kancelarin e ri Olaf Scholz, Kurti thotë se si një socialdemokrat pret që të promovojë demokracinë në Ballkanin Perëndimor.

“Sot i themi lamtumirë dhe faleminderit Kancelares Merkel për udhëheqjen e saj në Evropë dhe botë.

Dhe një mirëseardhje të përzemërt për kancelarin e ri, një socialdemokrat me të cilin pres me padurim të promovojë demokracinë në Ballkanin Perëndimor. Urime kancelar @OlafScholz”, ka shkruar Kurti. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat