Publikohet mosha e gjashtë viktimat e sotme nga COVID-19

Aktuale

Publikohet mosha e gjashtë viktimat e sotme nga COVID-19

Më: 27 janar 2022 Në ora: 16:35
Ilustrim

Kosova po vazhdon të regjistroj shifra të larta të të infektuarve me COVID-19, ku sot janë konfirmuar edhe 3917 raste të reja.

Sipas raportit nga Ministria e Shëndetësisë, sot janë regjistruar edhe 6 viktima, ndërsa numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë në vendin tonë ka shkuar në 3010.

Në mesin e gjashtë viktimave të sotëm është edhe një fëmijë i moshës 0-9 vjeç.

Po ashtu, sipas raportit viktima tjetër është një person i grup moshës 50-59 vjeç, dy të tjerë janë nga grup moshat 70-79 vjeç dhe dy të tjerë mbi moshën 80-vjeç.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat