Shtatë raste të reja me COVID

Aktuale

Shtatë raste të reja me COVID

Më: 16 maj 2022 Në ora: 15:09
Foto ilustrim

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar shtatë raste të reja me COVID-19 në Kosovë, ndërsa nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes nga koronavirusi.

Në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë bëhet e ditur se sot janë shëruar 25 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224 mijë e 792.

Në total numri i rasteve aktive është 328.

Sipas njoftimit, në 24-orët e fundit janë dhënë 20 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat