“Qeni i keq ta sjell ukun n’torishtë”!/ Tërmkolli i reagon VV-së: LDK e ka pa dhe e ka ba luftën për liri e shtet

Aktuale

“Qeni i keq ta sjell ukun n’torishtë”!/ Tërmkolli i reagon VV-së: LDK e ka pa dhe e ka ba luftën për liri e shtet

Nga: M.L. Më: 10 gusht 2022 Në ora: 15:21
Melihate Tërmkolli

Ish deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, dhe zyrtarja e kësaj partie Melihate Tërmkolli u ka reaguar zërave kritik ndaj Lidhjes Demokratike të Kosovës, lidhur me luftën për liri.

Në një postim në Facebook, Tërmkolli ka shkruar se LDK dhe anëtarët e saj të vërtetë e kanë parë dhe e kanë bërë luftën për liri e shtet.

“Për “këta” të LDK-së që nuk dallojnë shumë nga ju të VV-së nuk e di, por “ata” të LDK-së, pra na të LDK-së, edhe e kemi parapa, edhe e kemi pa edhe e kemi ba luftën për liri e shtet. I kemi ba të dyja, edhe lirinë edhe shtetin, edhe me zgjedhje, si lëvizje e parti kombëtare e demokratike perëndimore”, ka shkruar Tërmkolli.

Duke aluduar në përfaqësuesit e VV-së, Tërmkolli ka thënë se ishin kundër pavarësisë, kundër shetitit, simboleve e kundër Amerikës.

“Ju që jeni “t’pa bomë” politikisht as nuk keni pa as nuk keni ba kur ka pasë nevojë Kosova. Ka tridhjetë vite që nuk e keni pa Kosovën ndërsa më shumë se njëzet vite që nuk po e shihni as lirinë as shtetin, prandaj po doni me i ç‘montu të dyja.

Aq largpamës jeni, sa keni qenë edhe kundër pavarësisë, kundër shtetit e simboleve të tij, kundër Amerikës “imperialiste”, pra kundër gjithçkaje që ka pasë emrin Kosovë, liri, pavarësi e demokraci. As Shqipni nuk po keni më!

Kësaj “largpamësie” çfarë po e bëni tash i thonë “Qeni i keq ta sjell ukun n’torishtë” !

Rr’noftë Amerika!

#MT”, ka përfunduar ish deputetja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat