Osmani: Rinia është fryma dhe themeli i Republikës sonë

Aktuale

Osmani: Rinia është fryma dhe themeli i Republikës sonë

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 20:10
Pamje nga takimi

Në Ditën Ndërkombëtare të rinisë, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ishte e nikoqire e disa prej të rinjve të suksesshëm në fushën e arsimit.

Ajo ka thënë se rinia është fryma dhe themeli i shtetit të Kosovës.

“Matematicientët, juristët e shkencëtaret tanë të rinj po dëshmojnë vazhdimisht përgatitjen dhe talentin e tyre në gara ndërkombëtare duke e vënë Kosovën në ballë të këtyre arritjeve.

Pavarësisht kufizimit në lëvizje, të rinjtë tanë si Andi, Arbeni, Arti, Besforti, Duarti, Ernesa, Endriti, Leka, Rinori, e shumë të tjerë, po dëshmojnë se me përkushtim e zell mund të arrihen suksese të mëdha përtej kufijve tanë dhe se meritojnë të ndjehen të barabartë me moshatarët e tyre anekënd Evropës”, ka shkruar Osmani në Facebook. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat