Zhvillime të papritura brenda Listës Guxo, raportohet se kjo deputete ka dhënë dorëheqje nga partia!

Aktuale

Zhvillime të papritura brenda Listës Guxo, raportohet se kjo deputete ka dhënë dorëheqje nga partia!

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 14:12
Deputetja nga Lista Guxo, Doarsa Kica-Xhelili

Deputetja nga Lista Guxo, Doarsa Kica-Xhelili, po raportohet se ka dhënë dorëheqje nga kjo parti, sipas burimeve të medias. 

Bazuar në këto burime, tashmë edhe aktivistët kanë mësuar për dorëheqjen e deputetes që ishte parë si njëra nga figurat qendrore te partia “Guxo”. Ky medium gjithashtu thotë se ka mësuar se ka pakënaqësi te mëdha dhe mundësi që një pjesë e tyre të tërhiqen pas dorëheqjes së Kica-Xhelilit.

Media ka tentuar të kontaktojë deputeten për këtë çështje, por ajo s’ka qenë e disponueshme.

Doarsa- Xhelili i ishte bashkuar e Iniciativës së Vjosa Osmanit në listën “GUXO” dhe garoi në listën e LVV-së në zgjedhjet e fundit. 

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat