Raportohet se është shembur “Dudi Kërrshit”, bllokohet rruga Mitrovicë -Zveçan

Aktuale

Raportohet se është shembur “Dudi Kërrshit”, bllokohet rruga Mitrovicë -Zveçan

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 13:30
Foto nga vendi i ngjarjes

Mediat e Mitrovicës po raportojnë se rruga magjistrale Mitrovicë -Zveçan është bllokuar për qarkullim.

Sipas tyre, kjo nga ndodhur nga shembja kërshit të Dudës apo “Dudi Kërrshit” me ç’rast shumë gurë kanë rënë në rrugën e asfaltuar.

Nga pamjet e Mitrovica Lajm shihet se disa shëmbinjë kanë bllokuar rrugën, ndërkaq kjo besohet të ketë ndodhur pas reshjeve të mëdha të shiut.

Image
Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat