Begaj në qeveri, pritet nga Kurti

Aktuale

Begaj në qeveri, pritet nga Kurti

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 13:28
Foto nga vendi i ngjarjes

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj është pritur me ceremoni nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në vizitën e parë të tij që prejse mori mandatin.

Begaj erdhi në Kosovë me ftesë të homologes, Vjosa Osmani dhe do të qëndrojë dy ditë.

Presidenti i ri shqiptar fillimisht është pritur presidentja Osmani me ceremoni të lartë shtetërore.

Më pas president Begaj është takuar edhe me kryparlamentarin Glauk Konjufca.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat