Deputeti rumun frikësohet nga një konflikt Kosovë-Serbi, vjen me një thirrje për Vuçiqin

Aktuale

Deputeti rumun frikësohet nga një konflikt Kosovë-Serbi, vjen me një thirrje për Vuçiqin

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 10:18
Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq - Foto ilustrim "Bota sot".

Kosova dhe Serbia duhet të gjejnë një marrëveshje sot në Bruksel ka deklaruar deputeti i Rumanisë në Parlamentin Evropian, Vlad Gheorghe.

“Nuk mund të përballojmë një tjetër konflikt në kontinentin tonë”, shkruan ai.

“I bëj thirrje Aleksandar Vuçiqit të bashkëpunojë me 🇪🇺 & #NATO dhe të ndërpresë lidhjet me #PutinWarCriminal” shkruan ai në Twitter.

Image
Postimi

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat