Bërnabiq vijon propagandën: Kurti provokon dhe provokon

Aktuale

Bërnabiq vijon propagandën: Kurti provokon dhe provokon

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 10:27
Ana Bërnabiq

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq tha se të gjitha mendimet e saj janë me presidentin e Serbisë, i cili sot takohet me kryeministrin kosovar, Albin Kurti në Bruksel.

Siç shtoi ajo, qëllimi i vetëm i Serbisë është ruajtja e paqes dhe stabilitetit, transmeton Klankosova.

“Kurti provokon dhe provokon dhe shkon edhe më tutje, edhe më tutje… Dhe atje nuk ka paqe… Të gjitha mendimet e mia sot janë me presidentin Vuçiq”, theksoi Brnabiq dhe se siç tha ajo “qëllimi i Albin Kurtit është të dëbojë serbët nga Kosova”, tha Bërnabiq për TV Prva.

Ajo deklaroi se as pas 10 vjetësh nuk është themeluar Asociacioni duke shtuar se Serbia ka nënshkruar një marrëveshje energjetike për të ndihmuar serbët në Kosovë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat