“Disa të tjerë me duar në gjepa takoheshin me Vuçiqin, e donin me nda Kosovën”/ Tomë Gashi “thumbon” ish-liderët

Aktuale

“Disa të tjerë me duar në gjepa takoheshin me Vuçiqin, e donin me nda Kosovën”/ Tomë Gashi “thumbon” ish-liderët

Nga: M.L. Më: 19 gusht 2022 Në ora: 10:24
Albin Kurti

Avokati Tomë Gashi ka komentuar paraqitjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti gjatë takimit trepalësh që u zhvillua dje në Bruksel.

Në një postim në Facebook, Gashi ka thënë se Kyreministri Kurti u paraqit në takim me dokumente të Republikës së Kosovës, derisa ish liderët shkonin me duar në gjepa në Bruksel.

Po ashtu ai rikujtoi edhe tendencat për ndarjen e Kosovës.

Albini me dokumente të Republikës së Kosovës.

Disa të tjerë me duar ne gjepa takoheshin me Vuçiqin, pastaj nga çështje “teknike” çështjen e shndërruan në çështje politike ne dëm të Republikës.

Pastaj s’u ndalën as me “çështje” politike dhe tentuan me nda Kosovën deri sa i ndali Amerika,

Pjesa tjetër është histori..!”, ka shkruar Gashi në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat