Përfundon e qetë protesta e pensionistëve serbë për Rregulloren e BQK-së

Aktuale

Përfundon e qetë protesta e pensionistëve serbë për Rregulloren e BQK-së

Më: 12 shkurt 2024 Në ora: 14:41
Pamje nga protesta

Protesta e pensionistëve serbë ka përfunduar e qetë dhe pa asnjë incident, sot në sheshin e Mitrovicës së Veriut.

Aty u mblodhën mijëra qytetarë, në mesin e pensionistëve pati përfaqësues të sindikatave të ndryshme, punëtorë shëndetësorë dhe studentë.

Kësaj proteste i ishin bashkangjitur edhe përfaqësues të Listës Serbe.

Në parullat që i mbanin në duar, në disa prej tyre thuhej “Evropë hapi sytë”, ” Pensionin tërë jetën e kam marrë e merituar, nuk ia jap Kurtit”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat