Rrëfimi prekës i Vasfije Krasniqit: Serbët më morën nga prehëri i nënës e më dhunuan, iu lutesha...

Aktuale

Rrëfimi prekës i Vasfije Krasniqit: Serbët më morën nga prehëri i nënës e më dhunuan, iu lutesha...

Më: 19 prill 2024 Në ora: 16:14
Vasfije Krasniqi

Vasfije Krasniqi-Goodman, e mbijetuara e dhunës seksuale – gruaja e parë që doli publikisht për të dënuar mizoritë e Serbisë, ka dhënë një rrëfim shumë prekës.

Ajo ka rrëfyer aktin e tmerrshëm të dhunimit seksual dhe mënyrën se si kriminelët serbë e morën nga prehëri i nënës së saj dhe e dërguan për ta dhunuar.

“Serbët më morën nga prehëri i nënës e më dhunuan. Më dërguan tek një vend dhe pas dhunimit është larguar, për të ardhur një ushtar tjetër… Iu lutesha që të më vrasin…”, ka thënë ndër të tjera Krasniqi.

Ajo ka treguar edhe tmerrin e përjetuar ndër vite nga ky krim i ushtrisë serbe ndaj saj.

Ka rrëfyer shumë detaje tjera të padëgjuara të jetës së saj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat