Shatri: E përgëzoj vendimin e Bordit të FBK-së, në investimet që po bëhen në Superligën e femrave  

Basketboll

Shatri: E përgëzoj vendimin e Bordit të FBK-së, në investimet që po bëhen në Superligën e femrave  

Nga: K.G. Më: 13 janar 2021 Në ora: 14:32
Shatri: E përgëzoj vendimin e Bordit të FBK-së, në investimet që po bëhen në Superligën e femrave  

Trajneri i klubit të basketbollit Kosovahome Prishtina në konkurrencën e femrave, e ka mirëpritur vendimin e Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës, që shpërblimet nga 3000 janë rritur në 6000 euro për kampionen e Kosovës.

Si e komenton rritjen e shpërblimeve për kampionen e femrave, nga 3 mijë në 6 mijë euro, është një motiv shtesë?
“E përgëzoj vendimin e Bordit të FBK-së.

Normal që është qasje pozitive dhe vlerësim ndaj Superligës së Femrave.

Besoj që këto investime që po bëhen kohëve të fundit në Superligën e Femrave është sinjal që të ketë vëmendje në këtë drejtim”, tha Shatri për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat