NBA: Shkëlqen Curry në fitoren e Warriors, Jazz tejkalon Lakers

Basketboll

NBA: Shkëlqen Curry në fitoren e Warriors, Jazz tejkalon Lakers

Më: 20 prill 2021 Në ora: 10:42
Foto ilustrim

Step Curry ka vazhduar me formën e mirë duke shënuar 49 pikë në fitoren e Golden State Warriors 107 – 96 ndaj Philadelphia 76ers.

33-vjeçari shënoi 10 tri pikësh ndaj liderit.

Kjo fitore i vendos Qarriors para San Antonio Spurs në vendin e nëntë në tabelë.

Nga ana tjetër, sfidë interesante ishte edhe mes Phoenix Suns ndaj Milwaukke Bucks, ku Booker u faulua në sekondat e fundit dhe Suns siguruan fitore 128 – 127.

Chicago Bulls mposhten Bostonin 102 – 96, derisa Utah Jazz u ‘hakmorën’ ndaj Los Angeles Lakers 111 – 97.

Të gjitha rezultatet:

Golden State Warrior 107 – 96 Philadelphia 76ers

Denver Nuggets 139 – 137 Memphis Grizzlies

Phoenix Suns 128 – 127 Milwaukke Bucks

Chigaco Bulls 102 – 96 Celtic

Utah Jazz 111 – 97 Los Angeles Lakers

San Antonio Spurs 109 – 94 Indiana Pacers

Detroit Pistons 109 – 105 Cleveland Cavaliers.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat