Vlora Braha, Anduena Rifati, Edera Alibegaj - vëzhguese në Superkupën Mbarëkombëtare

Basketboll

Vlora Braha, Anduena Rifati, Edera Alibegaj - vëzhguese në Superkupën Mbarëkombëtare

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 14:14
Vlora Braha, Anduena Rifati, Edera Alibegaj - vëzhguese në Superkupën Mbarëkombëtare

Superkupa Mbarëkombëtare në konkurrencën e femrave do të zhvillohet në Vlorë më 13 dhe 14 Tetor në Vlorë.

Kjo është hera e parë që Superkupa Mbarëkombëtare organizohet nga Liga Unike në konkurrencën e femrave. Në këto ndeshje vëzhguese do të jenë tri ish-basketbolliste të njohura.

Vlora Braha dhe Anduena Rifati do të jenë në gjysmëfinale, kurse Edera Alibegaj në finale.

Braha është ish-basketbolliste e Gjeneratës së Artë të Universitetit të Prishtinës, ku fitoi shumë trofe në basketbollin e Kosovës, është shprehur e nderuar që do të jetë vëzhguese në ediconin e parë dhe historik.

Anduena vjen nga një familje sportistësh. Ajo ishte basketbolliste e dalluar e Bashkimit dhe mbrojti edhe ngjyrat e Kosovës. Anduena fitoi disa herë titullin dhe Kupën në Kosovë, si dhe u zgjodh MVP, kurse katër herë është zgjedhur sportiste e vitit në Prizren, si dhe ka marrë çmimin e karrierës.

Edera Alibegaj po ashtu është një emër i basketbollit shqiptar në konkurrencën e femrave. Edera ka qenë basketbolliste e dashur, duke përfaqësuar edhe Shqipërinë në garat ndërkombëtare, trajnere e dalluar, si dhe anëtare e Bordit të Federatës Shqiptare të Basketbollit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat