Shtyhet fillimi i edicionit në Liga Unikën të femrave

Basketboll

Shtyhet fillimi i edicionit në Liga Unikën të femrave

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 18:22
Shtyhet fillimi i edicionit në Liga Unikën të femrave

Edicioni i ri në Ligën Unike në konkurrencën e femrave është shtyrë deri më 24 nëntor 2021.

Kjo vjen në pajtim me klubet dhe organizatorët e garave. Shorti u hodh të dielën në Shkodër, ku në xhiron e parë takohen Tirana-Prishtina, Flamurtari-Penza dhe Bashkimi-Partizani.

Mesjavën e kaluar u zhvillua Superkupa Mbarëkombëtare te femrat, ku triumfoi Penza e Pejës.

Edicioni i ri pritet të jetë interesant dhe rivalizues, duke marrë parasysh se gjashtë skuadrat shpresojnë të fitojnë në edicionin e parë të Ligës Unike.

Ky është edicioni i parë dhe historik i Ligës Unike te femrat, ku marrin pjesë tri skuadra nga Kosova dhe tri nga Shqipëria.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat