Miami Heat dhe Bulls vazhdojnë me fitore në NBA

Basketboll

Miami Heat dhe Bulls vazhdojnë me fitore në NBA

Më: 27 janar 2022 Në ora: 11:06
Miami Heat dhe Bulls vazhdojnë me fitore në NBA

Janë zhvilluar 10 ndeshje të reja në elitën e basketbollit amerikan NBA.

Chciago Bulls ka marrë fitoren e radhës ndaj Toronto Raptors, fitore që ishte e 30-ta këtë edicion.

‘Demat’ kanë arritur të triumfojnë me gjashtë pikë epërsi 111:105 ndaj Raptors në një ndeshje mjaftë interesante.

DeMar DeRozan ishte më i miri në këtë takim me 29 pikë, shtatë kërcime e shtatë asistime.

Me lojë të mirë u dalluan edhe Zach LaVine me 23 pikë si dhe qendra malazeze Vucevic me 17 pikë e 15 asistime.

Fitore ka shënuar edhe Miami Heat që para tifozëve të vet ka mposhtur New York Knicks me 14 pikë epërsi 110:96.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat