Dy basketbollistë amerikanë vijnë te Vllaznia

Basketboll

Dy basketbollistë amerikanë vijnë te Vllaznia

Më: 27 janar 2022 Në ora: 15:46
Dy basketbollistë amerikanë vijnë te Vllaznia

Kosovari Fabian Gjuka është emëruar trajner i ekipit të Vllaznisë në basketboll për meshkuj.

Ai do të zërë vendin e malazezit Nikola Milatoviq, i larguar dy muaj më parë për rezultate të dobta me skuadrën shkodrane. Gjatë kësaj periudhe, Vllaznia është drejtuar nga zv.trajneri Bërdica dhe ai i femrave Gjeçaj.

Gjuka ka mbërritur dy ditë më parë në Shkodër dhe ka nisur menjëherë nga puna. Sfia e tij e parë do të jetë sfida e Ligës Unike ndaj Kamza Basket, takim që do të luhet mbrëmjen e së enjtes në Shkodër. “Erdha te Vllaznia pasi është një klub i madh. Kam ardhur këtu për trofetë”, tha Gjuka për “shkodrasport.com”.

Ndërkohë, në faqen zyrtare të ekipit shkodran në “Facebook” konfirmohet se te Vllaznia kanë mbërritur edhe dy basketbollistë amerikanë: Avi Christofer Toomer dhe Rahsaan Williams. I pari vjen nga Kosova, ku ka luajtur me Bashkimin e Prizrenit, ndërsa i dyti vjen nga Gjeorgjia, ku ka luajtur me Dinamo Tbilisi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat