Vlora Braha me pozitë në Federatën e Basketbollit të Kosovës

Basketboll

Vlora Braha me pozitë në Federatën e Basketbollit të Kosovës

Më: 28 janar 2022 Në ora: 12:20
Vlora Braha me pozitë në Federatën e Basketbollit të Kosovës

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) më 1 nëntor 2021 e ka emëruar Vlora Brahën si Person Kontaktues për Integritet (SPOC) në FBK.

Kjo pozitë është krijuar me kërkesë të Federatës Ndërkombëtare të Basketbollit (FIBA).

Në Shtator 2021, Sekretarja e Përgjithshme e FBK-së, Elvira Dushku e ka përfunduar me sukses programin e FIBA-s të ashtuquajtur SWISH, që ka qenë i fokusuar në zhvillimin e Integritetit në Sport në Federatat Nacionale.

Pas përfundimit të këtij programi, FIBA ka kërkuar nga Federatat Nacionale, gjegjësisht anëtaret e saj, krijimin e pozitës së SPOC-ut dhe kështu ka vepruar edhe Federata e Basketbollit të Kosovës, duke e emëruar ish-basketbollisten e shumëtrofeshme Vlora Braha.

Vlora Braha gjithashtu është pjesë e misionit paqeruajtës të KFOR-NATO-s në Kosovë, në të cilin punon tash e mbi 20 vjet si përkthyese.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat