Trajneri i boksit: Joshua duhet të shfrytëzojë maksimalisht avantazhet fizike

Basketboll

Trajneri i boksit: Joshua duhet të shfrytëzojë maksimalisht avantazhet fizike

Më: 2 shkurt 2022 Në ora: 13:49
Trajneri i boksit: Joshua duhet të shfrytëzojë maksimalisht avantazhet fizike

Trajneri i njohur i boksit, Edi Rejnoso, që stërvit boksierin meksikan Kanelo Alvarez, i ka dhënë disa këshilla të rëndësishme britanikut Antonya Joshua, në prag të revanshit që ai do të zhvillojë ndaj Aleksandr Usyk.

“Joshua duhet të shfrytëzojë maksimalisht avantazhet fizike që ka. Mendoj se Xhoshua duhet të punojë më shumë me distancën, duke dhënë goditje me kombinime të mira. Ka një fizik shumë të mirë, por nuk e shfrytëzon si duhet atë.

Jam takuar edhe me menaxherin e tij, nëse ata duan të punojmë së bashku jam gati.

Të shohim se ç’mund të bëjmë në të ardhmen, por Xhoshua duhet të dijë të marrë maksimumin nga aftësitë e tij”, tha mes tjerash trajneri i boksit, Rejnoso.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat