Marigona Hill Prishtina U18 fiton Kupën e Kosovës

Basketboll

Marigona Hill Prishtina U18 fiton Kupën e Kosovës

Më: 6 mars 2022 Në ora: 20:35
Marigona Hill Prishtina U18 fiton Kupën e Kosovës

Në fundjavë është zhvilluar Final Four i Kupës së Kosovës në konkurrencën e meshkujve në kategorinë U18.

Në finalen e zhvilluar ndërmjet Trepçës dhe Marigona Hill Prishtinës, ka triumfuar skuadra prishtinase me rezultat 71:85.

Ndeshja finale ka qenë shumë interesante, ndërsa në fund ishin prishtinasit që triumfuan.

Eliot Peci është shpallur MVP i turneut. Çmimin e MVP, Kupën dhe medaljet i ka ndarë, anëtari i Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës, Valton Bilalli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat