Marigona Hill Prishtina bindëse në finale, fiton Kupën U16

Basketboll

Marigona Hill Prishtina bindëse në finale, fiton Kupën U16

Më: 13 mars 2022 Në ora: 18:32
Marigona Hill Prishtina bindëse në finale, fiton Kupën U16

Marigona Hill Prishtina vazhdon me suksese në kategoritë e reja.

Skuadra prishtinase ka fituar Kupën e Kosovës për U16 në konkurrencën e meshkujve, duke mundur në finale M Junior me rezultat 32:119. Marigona Hill ishte shumë më e mirë në finale, duke shënuar fitore bindëse.

Në gjysmëfinale, Marigona Hill Prishtina kishte mundur New Basket 49:77, kurse M Junior kishte mundur Vushtrria Basket 64:71.

Në Final 4 të zhvilluar në Prizren, MVP i turneut është shpallur Edin Bacevac i Marigona Hill Prishtinës.

Medaljet, Kupën dhe trofeun e MVP-së e ka ndarë nënkryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Artan Kurti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat