Miami Heat fitojnë ndeshjen e parë në Konferencën Linore

Basketboll

Miami Heat fitojnë ndeshjen e parë në Konferencën Linore

Më: 18 maj 2022 Në ora: 13:57
Miami Heat fitojnë ndeshjen e parë në Konferencën Linore

Miami Heat fitojnë ndeshjen e parë në Konferencën Linore!

Liderët e Konferencës Lindore, të udhëhequr nga Jimmy Butler kanë fituar ndeshjen e parë ndaj Boston Celtics.

Ndeshja nisi më mirë për Boston, por me kalimin e kohës skuadra e Spolestrat arriti të thyente mbrojtien agresive të Ime Udokas i cili arriti fitoren e parë si trajner.

Më i disponuari për lojë ishte Jimmy Butler i cili arriti kuotën e 41 pikëve në këtë ndeshje, ndërsa te Boston ylli Jasum Tatum kontriboi me 29 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat